Чи потрібний ДБЖ для сучасного телевізора?

Вартість сучасних LED або плазмових телевізорів із великими екранами може становити кілька тисяч доларів! Якщо трапиться стрибок напруги, то блок живлення біля телевізора ризикує згоріти і наступний ремонт може бути досить дорогим рішенням. Але часом у телевізорах може згоряти запобіжник, про якого «забувають» сказати майстри в сервісних центрах, які беруть повну оплату за перебирання чи не всього телевізора! Від таких проблем можна заздалегідь підстрахуватися, якщо заздалегідь придбати для телевізора профільне обладнання у вигляді повноцінного ДБЖ.

Чи потрібний ДБЖ для сучасного телевізора?

Якщо потужність споживання LED-телевізора залишається на низьких позиціях (версії в 32 дюймів спалюють не більше 45 Вт/год), то можна придбати ДБЖ пасивного типу малої потужності – аж до 250 ВА. Дані версії ДБЖ котируються не тільки дешевизною, а й практичністю – внутрішнє обладнання у вигляді інверторної частини та батареї, якщо вхідна напруга виявиться на стабільно-високому рівні, не працює. Але варто почати змінюватися напрузі, як батарея разом з інверторною частиною включаються за десяті частки секунд (користувач почує клацання), як обладнання зможе працювати в автономному режимі не менше п’яти хвилин і телевізор навіть не помітить відключення енергії. Але помітить ДБЖ, який у цьому випадку подаватиме кожні 5 секунд звуковий сигнал.

Недолік вищезгаданих версій – підвищений рівень зношування батарейної частини у разі постійних змін напруги. Батарею доведеться міняти чи не щороку! Цього можна позбутися, якщо придбати для телевізора ДБЖ лінійно-інтерактивного типу, в корпусі якого є місце для додаткового стабілізатора напруги. Це дозволяє мінімізувати навантаження на батарейку, і вона гарантовано пропрацює довгий час.

Найякісніша напруга апріорі гарантують ДБЖ із подвійною функцією перетворення енергії. За рахунок цього вихідна напруга виходить найякіснішою – виходить еталонна змінна напруга, від якої і живитиметься БП телевізора. Найкращі моделі даних ДБЖ мають функцію LT, завдяки якій можна підключати зовнішні версії акумулятора до гарячого ДБЖ. Якщо брати до уваги, що найбільш популярні плазмові телевізори з діагоналлю 42 дюймів мають потужність споживання до 350 Вт, то достатньо підключити потужний автомобільний акумулятор і далі дивитися телевізор довгий час у повністю знеструмленому житлі. Для кафе або ресторанів такий тип ДБЖ виявиться найкращим рішенням – клієнти зможуть ще «посидіти» довгий час усередині приміщення, допоки не дадуть електрику.

Чи потрібний ДБЖ для сучасного телевізора?

При виборі вищезазначених ДБЖ важливо дивитися тип використовуваних акумуляторів. Найпрактичнішими можна порахувати кислотні батареї, яким не потрібне обслуговування, і варті помірних грошей. Але більш живучими можна вважати гелієві або літієві батареї, здатні ще прослужити кілька років при постійному навантаженні. Якщо ще ДБЖ оснащується залізничним екраном, то це виявиться позитивним фактором – можна в реальному часі бачити не тільки вхідну та вихідну напругу, а й рівень навантаження. І останнє, якщо залишається місце, можна використовувати для іншої техніки – від комп’ютерів до музичних центрів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *